Skip to content

"Gerçek mutluluk, ego bilincinin ötesinde, şimdiki anda var olan ve koşulsuz mutluluktur."

Feza Karakaş

FMK Bilgelik Eğitimi ruhsal uyanış, mutluluk, barış ve koşulsuz sevgiyi deneyimlemek ve Öz’ümüzü keşfetmek için adanmış bir Farkındalık, Meditasyon ve Kabul okuludur.

Eğitimlerimiz, kim olduğunuzun farkına varmanız, egonuz ve koşullandırılmalarınızın ötesinde, içinizdeki bilge ile tanışmanız ve gerçek kendinize uyanmanız için tasarlanmıştır.

Atölye Çalışmalarımızda Byron Katie’nin Çalışma (The Work) sorgulama yöntemini kullanarak, bizde stres ve acı yaratan düşüncelerimizi sorguluyoruz. Dört soru ve Tersine Çevirmeleri kullanarak, düşüncelerimizin ötesindeki bilge ile tanışarak, yaşamımıza yeni olasılıklar, yeni boyutlar getirir ve kendimizi yeni baştan yaratırız.

Sizleri de bu yeni dünyanın parçası olmaya davet ediyoruz.

EĞİTİM
PROGRAMLARIMIZ

Özümüzden dünyaya bakmak, olanı kabul edip, sevmek ve bu yolda başkaları dediğimiz Biz’e hizmet vermek ve kendimizi uyandırmak için tasarlanmıştır.

Hikayelerimiz ile kendimizi soktuğumuz zihin hapishanesinden çıkmak ve gerçeğimize uyanmak için destek vermeyi amaçlıyoruz.

ATÖLYE
ÇALIŞMALARIMIZ

Canlı, interaktif ve videolu olarak yapılır ve kayıt altına alınır. Bu kurslarımıza katılmak için sadece akıllı bir telefonunuz ya da bir bilgisayarın olması yeterlidir.

Eğitimlerimizin büyük bir çoğunluğu Byron Katie’ nin The Work (Çalışma) metodu üzerinedir ve Sertifikalı The Work Kolaylaştırıcıları tarafından verilir.

KURUMSAL
ÇALIŞMALARIMIZ

İş hayatımızda Özümüze yaklaşmamız için tasarlanmıştır. Talebe göre ofis veya otel ortamında ya da videolu konferans sistemiyle interaktif olarak online yapılır ve kayıt altına alınır.

Süre ve içerikleri, isteğe bağlı olarak, 1-6 seans olarak düzenlenir. Katılımcı sayısı kursa ve istenilen talebe göre belirlenir.

Kurucularımız

Hikayemiz değişir, dünyamız değişir.

Sizleri de bu yeni dünyanın parçası olmaya davet ediyoruz.

Feza Karakaş

Kurucu üye ve Eğitmen

Metin Karakaş

Kurucu üye ve Eğitmen

Farkı farkedenler

Yıllardır içimdeki korkuları dönüştürmek için çalışmalara gittim, özel seanslar aldım, kitaplar okudum ama bir şekilde takıldım kaldım. Bu kurs ve Feza Hocam sayesinde çok kısa sürede inancım yerine geldi ve inanılmaz dönüşümler yaşadım. Bıkkınlık ve ümitsizlik yerini heyecan ve sürprizlere bıraktı. Bu kurs şu ana kadarki en değerli hediyemdir.

Zeynep Hersan

Düşüncelerime inanmadığımda acı çekmeyeceğimi, böyle bir seçeneğim olduğunu, özgürlüğün kendi elimde olduğu, düşüncenin ben olmadığı, karşımda benden başka (düşüncelerim) kimse olmadığı ve daha bir sürü şey…

Zeynep Bozbay

Yaşamamım boyunca düşüncelerimi sorgulamak ve farkındalıkla özgürleşmek ve kendi işinde kalmak benim sorumluluğum. An ’da kalmamı engelleyen düşünceleri yakalayıp, ötesini görmek harika bir deneyim. Kursa başladığım ilk günden beri özellikle koç arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Katılan her kes çok memnun.

Binnur Oturanel

Bu kurs benim içimdeki hakikati gerçek sevgiyi, Yaradan’ın koşulsuz sevgisini verdi. Bedene ait deneyiminin Öz’den ayrı olduğunu bir parçam bir hücrem olduğunu, önce kendimi olduğum gibi sevmeyi, sonra tüm varlıkların benim bir parçam bir hücrem olduğunu, bütünüm olduğunu hatırlattı.

Mesude Altınok

Çalışma benim hayatımda gördüğüm en basit ancak en etkili yöntem. İçten yapıldığında mucize yaratacak olan bir yöntem. Yüzleşmenin bu kadar etkili olduğu hızlı sonuç verdiği, hayatıma sihirli değnek gibi dokunduğu bir çalışma daha yaşamadım. İnsanın ruhuna dokunan ve çözülmeleri hayatında faydaya çevirerek tekâmül seviyesine etki eden bir çalışma. Var olun!

Feyza Güvengeviş

Çalışma ile beni mutsuz eden ve ‘tek doğru’ sandığım düşüncelerin başka alternatiflerinin de olduğunu gördüm. Hem de bana Feza’nın sorduğu birkaç basit soruyla… Bu alternatifler hem daha doğru ve gerçek hem de bana huzur veren düşünme biçimleriydi... Çalışma sayesinde saplanıp kalmış olduğum o ucu karanlık kanaldan çıktım ve ucu aydınlık bir başka kanala adeta kayarcasına geçiş yaptım. Bu geçiş çok kolay oldu. Çünkü o kanalda her şey daha iyi ve daha güzeldi... Çok teşekkürler Feza…

Deniz Menzilcioğu Gündoğdu

The Work zihin aracılığıyla zihni aşmak için mükemmel bir araç. Oradan kendi merkezine sonra birlik bilincine ve hiçliğe...Bize bu yolda önderlik, rehberlik yapan içi dışı bir olan Feza hocaya, verdiği emeğe, zamana, sevgiye, adanmışlığa teşekkür ediyorum?❤? Gösterene, görene, gördürene, yol, yolcu ve yolculuğa şükürler olsun? Sizi seviyorum Hocam❤ Bizi seviyorum❤

Ayfer Erdemir

Feza hoca The Work yaparken beni hayran bırakıyor. Sorduğu sorularla benim zihnimde kapalı kalmış yerleri açmayı ve aydınlatmayı çok iyi biliyor. Sadece gurup içinde değil özelde de benim için çok hassas olan soruları ona sorduğumda hiç bekletmeden sorumu öyle güzel yanıtlıyor ki ben bazen o cevaplarıyla mutluluktan ağlıyorum. Çok iyi Kolaylaştırıcı, çok iyi konuşmacı, çok iyi lider, çok vefalı, çok şefkatli ve merhametli biri…

Gamze Başal

Bu kurs hayata bakış açımı değiştirdi. Kendimi dinlemeyi, duygularımı fark etmeyi öğretti bana. Geçmişten bugüne kadar inandığım ve bana acı veren düşünceleri yavaş yavaş bırakmayı The Work sayesinde öğrendim. Hayatımda olumsuz olan her şeyde karşımdakini suçlar, tüm sorumluluğu ona yükleyerek onu değiştirmeye çalışırdım. Bu kurs sayesinde her şeyin benden kaynaklandığını gördüm. Önce hikâyeyi yazıp sonra oynadığımı gördüm. Sürekli geçmişte yaşarken, şu an The Work yaparak kurtuluyor ve hafiflediğimi hissedebiliyorum.

Elif Sağlam