FARKINDALIK MEDİTASYONU

750,00 

SKU: 463 Kategori: Etiket:

Farkındalık meditasyonu uyanık bir zihin ile FARKINDALIKTA OTURMAKTIR. Sizi özünüze götüren konsantrasyon ve odaklanma yöntemidir. Meditasyon sırasında doğal nefes, düşünce, duygular ve o anda deneyimlenen her ne ise, bunun farkında olunur.

Farkındalık meditasyonu uyanık bir zihin ile FARKINDALIKTA OTURMAKTIR. Sizi özünüze götüren konsantrasyon ve odaklanma yöntemidir. Meditasyon sırasında doğal nefes, düşünce, duygular ve o anda deneyimlenen her ne ise, bunun farkında olunur. Düşünceler aynen o anda gökyüzüne gelen bulutlar gibi izlenir. Farkında olan insan, o anda deneyimlediği duygu, düşünce, nefes, vücut hissi, ses, koku gibi beş duyu ile algılayacağı şeylere tanık olandır. Aynı zamanda düşüncelerini izler ve o anda hangi düşünce geldi ve andan uzaklaştı, bunun farkına varır ve tekrar An’a döner. Geçmiş ve geleceğe giden zihni yargılamadan gözler.

Farkındalık için bir çaba harcamaya gerek yoktur. O zaten her zaman oradadır. Andan uzaklaşan ve hikayeleri ile geçmiş veya geleceğe giden zihin içinde olan insan, anda olan farkındalığa açık değildir.
Farkındalık meditasyonu, düşünmeyi durdurmak ile değil, içinizde olan şeyleri fark etmek ile ilgilidir.
Düşüncelerin geldiğini kabul edip, onları izleyip, el sallamak ve gidişlerine tanık olmaktır farkındalık meditasyonu.

Bu kurs sırasında düşünceler ile aramıza mesafe koymayı, An’a odaklanıp, anda deneyimlediğimiz, vücut hissi, duygu, düşünce ve hikayelerimizi fark edip, bunların ötesinde kim olduğumuzu deneyimleyeceğiz.

Bu kurs 6 hafta, 1,30 saat ve ONLINE verilir.